Relaxace

Relaxační část se skládá ze tří saun – finské, parní a infrasauny, odpočívárny s vyhřívanými lehátky, chladícího bazénku včetně sprchových koutů a v neposlední řadě masérny. V naší nabídce je celá řada klasických i méně známých masáží např.baňkování, reflexní masáže nohou, lymfatické masáže, relaxační masáže vonnými oleji, bahenní zábaly z Mrtvého moře, thajská masáž, egyptská masáž atd., které určitě stojí za to vyzkoušet.

Masáže jsou nejstarším léčebným prostředkem, který se užívá k odstranění bolesti, navodění dobré nálady a k zotavení svalstva již po celá tisíciletí. Masáže tedy představují vhodné obohacení péče o celé lidské tělo a jeho zdraví a také kondici. Pokud Vás například trápí bolesti nohou, nebo zad, mohou Vám masáže pomoci! V dnešní uspěchané době plné stresu a nervozity jsou masáže perfektní součástí relaxace. Masáže jsou navíc velmi prospěšné a přinášejí mnoho příznivých účinků pro naše tělo.

Reflexní masáž chodidel

V Asii je masáž nohou součástí běžného života. Největší obliby a dokonalosti propracování masážní techniky docílili Číňané. Reflexní masáž nohou je starobylá masáž reflexních míst na chodidlech, která umožňuje účinnou celotělovou relaxaci a zajišťuje volný průtok životní energie celým tělem. Vychází z map akupunkturních drah, jejichž původ sahá do starověké Číny. Průtok energie je blokován v důsledku nesprávného způsobu života, provázeného přepínáním a stresem a lidský organismus je pak unaven a vyčerpán.

Reflexní masáž chodidel má celkové regenerační, uvolňující a posilující účinky na organizmus. V rámci prevence předchází bolestem hlavy, astmatu, zánětům dutin, migrénám, odstraňuje napětí a napomáhá lepšímu snášení stresu. Může pomoci i při akutních potížích, bolestech. Pozor! Vzhledem k vazbě jednotlivých vnitřních orgánů s akupresurními body na chodidlech, není tato masáž vhodná v těhotenství a při vážných zdravotních problémech.

Reflexní terapii lze využít při:

 • migrénách
 • bolestech zad a plotének
 • bolestech kloubů
 • ischiasu
 • skolióze
 • alergiích
 • detoxikaci těla
 • podpoře lymfatické drenáže


Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je technika, která se už odedávna praktikovala na Havajských ostrovech nebo v Číně. Na tělo masírované osoby se kladou oblé teplé kameny zahřáté ve vodě na teplotu kolem 37 - 40°C. Teplo kamenů se klientovi rozlije po celém těle a celkově ho uvolňuje.


Kameny zároveň předávají, mimo naakumulovaného tepla, velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají často špatně průchodné nebo zcela uzavřené, ale díky masáži lávovými kameny se znovu otevírají. Masáž lávovými kameny dodává životní sílu a dobrou náladu.

Účinky masáže:

 • stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
 • hluboce relaxuje a harmonizuje
 • postupně prohřívá celé tělo
 • pomáhá detoxikaci organismu
 • vyrovnává energii v těle


Baňkování

Baňkování (někdy také vakuterapie) je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny.

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.

Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou např. přikládat na plíce a průdušky a tím dochází ke zlepšení dýchání.

Účinky baňkování:

 • odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
 • detoxikuje organismus
 • příznivě působí na lymfatický systém
 • příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
 • odstraňuje problémy s močovým měchýřem
 • přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
 • působí proti otokům a bolestem nohou 

Saunování má zejména preventivní účinek. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, bolesti kloubů a svalů ustoupí. Stejně tak utiší Vaše podrážděné nervy, migrénu či nervozitu.

Během saunování se tělo začne silně okysličovávat, dojde k rozšířování kožních pórů a cév. Zlepší se dýchání kůže, ta je potom vláčnější a svěžejší a taktéž končetiny se lépe prokrví. Díky silnému pocení, začne tělo vylučovat mnoho látek, mezi kterými jsou i látky škodlivé.

Infrasauna

Vyhřívací kabina znamená revoluci v možnosti regenerace organismu za využití terapeutického efektu infračerveného záření. Je infračervené záření této kabiny skutečně bezpečné?

Není třeba mít obavy. Toto záření nemá nic společného s UV zářením (odpovědným za spálení kůže při opalování a s poškozením kůže), anebo nukleárním zářením.


Zářící teplo je jednoduše forma energie, zahřívající tělesa přímo, a to bez zahřívání vzduchu, který je mezi nimi. V infračervených saunách, kde teploty dosahují od 20 do 60 stupňů Celsia je mnohem snazší a příjemnější dýchat, než je tomu v tradičních saunách. Infračervené sauny se mohou používat i s otevřenými dveřmi dokořán, pokud jediným požadovaným výsledkem je infračervená penetrace, nebo pokud požadujeme svalové prohřátí (sportovní svalové předehřátí) bez dosažení výrazné potivosti, a to vše i v plném oblečení. Tento přístup může být používán před svalovým strečinkem, posilováním, běháním anebo před vystavením se nízkým teplotám.

Teplota v sauně 40 - 60 °C
Relativní vlhkost vzduchu v sauně 3 - 12 %
Doporučená doba pobytu 25 - 35 min

Parní sauna

Parní lázeň, vedle pocitových a relaxačních účinků, působí blahodárně, což je dnes i lékařsky prokázáno, při léčbě astmatu, zánětu průdušek, revmatických a kloubních onemocněních a poruchách krevního oběhu. Velice významné je působení páry na pokožku. V parní lázni dochází k uvolňování pórů pokožky, čímž dochází k vyplavování nečistot a přebytečného mazu z povrchu těla.


Parní kabiny slouží zejména k uvolnění organizmu, relaxaci a zmírňují revmatické potíže. Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje maximálně 60 ° C při až 100% vlhkosti, je její nižší zátěž organismu, proto si ji mohou dovolit (po konzultaci s lékařem) i lidé, mající zdravotní problémy, kvůli kterým nemohou jít do klasické sauny.

Pobyt v parní lázni:

 • pomáhá k uvolnění dýchacích cest
 • přispívá k regeneraci přetíženého svalstva
 • zmírňuje celkovou únavu příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikaci
 • blahodárně působí na klouby a dokáže ulevit od revmatických potíží
Teplota v sauně 35 - 55 °C
Relativní vlhkost vzduchu v sauně 90 - 100 %
Doporučená doba pobytu 25 min

Finská sauna

Finská sauna má prokazatelné účinky na lidský organismus. Během pobytu ve finské sauně dochází k intenzivnímu pocení, díky němuž se pokožka zbavuje nečistot z pórů a je povzbuzována látková výměna Léčí řadu fyzických onemocnění a předchází jejich výskytu. Mimo účinků na fyzické zdraví také pomáhá odbourávat stres a navozuje pocit vnitřního uvolnění.


Parní kabiny slouží zejména k uvolnění organizmu, relaxaci a zmírňují revmatické potíže. Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje maximálně 60 ° C při až 100% vlhkosti, je její nižší zátěž organismu, proto si ji mohou dovolit (po konzultaci s lékařem) i lidé, mající zdravotní problémy, kvůli kterým nemohou jít do klasické sauny.

Pobyt ve finské sauně:

 • příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikaci
 • zmírňuje celkovou únavu
 • přispívá k regeneraci přetíženého svalstva
  Teplota v sauně 80 - 110 °C
  Relativní vlhkost vzduchu v sauně 3 - 12 %
  Doporučená doba pobytu 10 min


  Víte že si můžete pronajmout soukromě whirlpool?


  Relaxační část AQUA komplexu

  Saunování má zejména preventivní účinek. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, bolesti kloubů a svalů ustoupí. Stejně tak utiší Vaše podrážděné nervy, migrénu či nervozitu.