Středisko následné lůžkové péče (SNLP), odd. zdravotních služeb

Kontakt

Sestry tel. 556 870 202
Staniční sestra tel. 556 870 196
Sociální pracovnice tel. 556 870 196
Lékaři tel. 556 870 201
Umístění 1. patro
Budova C - vchod od parku

Ordinační hodiny

Nepřetržitý provoz 24 hodin denně.

Návštěvní hodiny

Pondělí 14:00 - 17:00
Úterý 14:00 - 17:00
Středa 14:00 - 17:00
Čtvrtek 14:00 - 17:00
Pátek 14:00 - 17:00
Sobota 10:00 - 17:00
Neděle 10:00 - 17:00

Personál

Primář SNLP

Lékař

MUDr.Dagmar Palasová

MUDr. Petr Barabáš

Staniční
sestra
SNLP

Bc. Šárka Jandová

Zástupová
převazová
sestra
SNLP

Simona Kovalčíková

Zdravotně
sociální
pracovnice


Bc. Ludmila Kryšková

 

Formuláře ke stažení

DokumentPoznámka
Žádost o přijetí na zdravotní lůžko editovatelné PDF
Seznam osobních věcí soubor PDF

 

Návštěvy mimo návštěvní dobu umožněny po domluvě s ošetřujícím lékařem, nebo staniční sestrou.

Žádáme kontaktní osoby pacienta, aby byli k zastižení na jejich uvedeném telefonním čísle.

Lékaři podávají informace o zdravotním stavu pacienta:
• telefonicky PO, ST, PÁ 13:00 do 14:30 hod.
• osobně ÚT, ČT 13:00 do 14:30 hod.

Zdravotně sociální pracovník podává informace:
• telefonicky PO, ÚT, ČT, PÁ 10:30 do 12:00 hod.
• osobně PO,ÚT,ČT 13.00 - 14.00 hod. (po telefonické domluvě, jen objednaní)

Komunikaci s pacientem cestou SKYPE lze domluvit na tel. 556 870 202.

Charakteristika

Středisko následné lůžkové péče je nestátní zdravotnické zařízení, které se nachází ve městě Kopřivnici již od roku 2001. Zařízení poskytuje celodenní odbornou zdravotní a ošetřovatelskou péči. Kvalifikovaný tým lékařů, zdravotních i sociálních sester, ošetřovatelek a fyzioterapeutů pečuje o pacienty s chronickým i akutním onemocněním, pacienty po operacích převážně pohybového aparátu a pacienty v terminálním stadiu onemocnění.

Spektrum poskytovaných služeb:

 • komplexní ošetřovatelská péče
 • léčebná péče
 • paliativní péče
 • odborná léčba chronických ran a jejich prevence
 • rehabilitace pod vedením fyzioterapeutů
 • rehabilitační ošetřovatelství
 • ergoterapie
 • odborné sociální poradenství
 • pomoc při zajištění následné domácí nebo ústavní péče
 • psychosociální podpora rodinám
 • možnost zajištění kompenzačních pomůcek
 • edukace pacientů i rodinných příslušníků
 • dobrovolnické služby pod záštitou organizace ADRA
 • duchovní péče (na přání pacienta)
 • služby kadeřnice a pedikérky (úhrada pacientem)

Oddělení se nachází v nadzemním podlaží polikliniky v budově „C“, v jejíž bezprostřední blízkosti je městský park Edvarda Beneše. Prostory jsou zbudovány a vybaveny s maximální snahou o vytvoření příjemného prostředí pro pacienty i personál. V přízemí polikliniky je zřízena lékárna, zdravotnické potřeby, samoobslužná jídelna a na oddělení je umístěn automat k zakoupení nápojů i cukrovinek.

Stanice disponuje 56 zdravotními lůžky na 19 pokojích. K pohodlí pacientů přispívají elektrická plně polohovatelná lůžka s antidekubitními matracemi. Na oddělení jsou k dispozici zpoplatněné 4 jednolůžkové pokoje i dvojlůžkový pokoj s televizí, lednicí a vlastním sociálním zařízením.

Pacienty přijímáme z nemocničního lůžka akutní péče se stanovenou lékařskou diagnózou nebo z domácího prostředí a domova seniorů, u kterých došlo ke zhoršení zdravotního stavu neumožňující domácí ošetřování. Přijetí je podmíněno podáním Žádosti o přijetí na zdravotní lůžko, kterou vyplňuje praktický lékař pacienta nebo jeho ošetřující lékař v nemocnici. Žádostem nemusí být vyhověno z kapacitních důvodů oddělení.

Důležitou součástí léčby ve zdravotnickém zařízení je sociální péče. Zdravotně sociální pracovník poradí nemocnému i jeho rodině jak zvládat důsledky vyplývající ze změny zdravotního stavu pacienta. Pomůže jim orientovat se v nabídce sociální pomoci a poradí jaké služby jsou nemocnému k dispozici, na jaké dávky má nárok. Vzhledem k tomu, že pobyt na následné péči je časově omezen, je důležité sociální situaci pacienta řešit co nejdříve. Vyjasněná budoucnost přispívá k psychické pohodě nemocného a příznivě ovlivňuje zdárný průběh léčby. Prioritou je zajistit pacientovi podmínky pro návrat do svého přirozeného prostředí.


Pod vedením erudované všeobecné sestry probíhá intenzivní péče o operační a chronické rány (bércové vředy, dekubity, ischemické a neuropatické defekty). Léčba je komplexní, zahrnující spolupráci se specialisty z chirurgických, cévních a kožních ambulancí. Použitím nejnovějších léčebných přípravků dosahujeme v hojení ran velmi dobrých výsledků.

Integrální součástí péče je rehabilitace. U pacientů po traumatech a cévních mozkových příhodách probíhá cvičení pod dohledem fyzioterapeutů a ergoterapeutů s využitím různých posilovacích, relaxačních a kompenzačních pomůcek. Novinkou je metoda kineziologického tejpování pro podporu svalů a kloubů nebo pro úlevu od bolesti. Pacienti mohou za zvýhodněné ceny využívat služeb rehabilitačního centra Therápon Aqua, které jim nabízí procedury s ohledem na jejich zdravotní stav. Pro zlepšování kondice nemocných uvítáme pomoc rodinných příslušníků s aktivizací svých blízkých po nezbytné edukaci lékařem, zdravotní sestrou či fyzioterapeutem.

Paliativní péči poskytujeme u pacientů nevyléčitelně nemocných nebo v závěru jejich života, pokud nemohou využít služeb terénní nebo lůžkové hospicové péče. Příbuzným nabízíme neomezený pobyt u lůžka nemocného i během nočních hodin.

Ambulantní část polikliniky umožňuje ve všední dny využití biochemické laboratoře, RTG/USG pracoviště i kontrolního a konziliárního vyšetření odbornými lékaři. Při zhoršení zdravotního stavu překládáme pacienta dle doporučení lékaře na příslušné oddělení akutní péče, nejčastěji do nemocnice v NJ.

Pro zkrácení dlouhých chvil během pobytu je pro pacienty zřízena společenská místnost k různým skupinovým aktivitám, ergoterapii a sledování TV. Na oddělení lze zapůjčit knihy, denní tisk nebo společenské hry. Z důvodu pocitu osamění u nemocných podporujeme kontakt s rodinnými příslušníky, vzájemné kontakty mezi pacienty a činnost dobrovolníků.

O délce hospitalizace rozhoduje vždy ošetřující lékař našeho oddělení na základě zdravotního stavu pacienta. Po ukončení léčby nebo stabilizaci zdravotního stavu předáváme pacienta do péče praktického lékaře a rodiny, rehabilitačního centra nebo do péče ambulantní, terénní či pobytové služby. Hospitalizace může být předčasně ukončena při nespolupráci pacienta v léčbě nebo nedodržování léčebného režimu.

Našim společným cílem je dosáhnout co nejlepšího zdravotního a psychického stavu u pacienta, který mu umožní návrat do běžného života s nejvyšší možnou mírou samostatnosti.

Hospitalizace je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Zařízení má uzavřen smluvní vztah se všemi zdravotními pojišťovnami v ČR.

Ceník nadstandardních služeb a úkonů:

Vyjádření lékaře k aktuálnímu zdravotního stavu pacienta 270,-Kč
Jednolůžkový pokoj 300,-Kč / den
Dvojlůžkový pokoj    150,-Kč / den
Kadeřnice, pedikérka: platba dle aktuálního ceníku

Víte že si můžete pronajmout soukromě whirlpool?


Relaxační část AQUA komplexu

Saunování má zejména preventivní účinek. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, bolesti kloubů a svalů ustoupí. Stejně tak utiší Vaše podrážděné nervy, migrénu či nervozitu.